Önemli Tarihler

Kongre Tarihleri : 22 Ekim - 25 Ekim 2024
Son Bildiri Tarihi : 19 Ağustos 2024
Bildiri sonuçları : 9 Eylül 2024
Erken Kayıt Son Tarihi : ilan edilecektir
Davet

Değerli Katılımcılar,

Dokuz Eylül Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi Hemşirelik Esasları Anabilim Dalı olarak, 22-25 Ekim 2024 tarihleri arasında “Bakımı Erişebilir ve Görünür Kılma”  ana teması ile 3. Uluslararası 7. Ulusal Temel Hemşirelik Bakım Kongresi’ ne sizleri davet etmenin mutluluğu ve heyecanı içindeyiz.

Kongremiz bilimsel programının başta hemşirelik mesleğine emek vermiş çok değerli hocalarımızın kıymetli paylaşımları olmak üzere ülkemiz ve dünyanın farklı ülkelerindeki akademisyenler, hemşireler, lisansüstü ve lisans öğrencilerinin katkıları ile zenginleşeceğini düşünmekteyiz. Bu bağlamda kongre programında; geçmişten günümüze hemşirelik bakımının tarihsel gelişimi, karşılanamayan hemşirelik bakımı ve engeller, hemşirelik bakımına erişebilme, hemşirelik bakım uygulamalarının öğrencilere öğretimi, araştırma yöntemlerinin kullanımı ile bakım sonuçlarını geliştirme konu başlıkları alanında uzman ulusal ve uluslararası konuşmacılar tarafından sunulacaktır.

Kongremizin kurs programında ise Yara bakımı, Simülasyon, Metaanaliz, Kalitatif (Nitel) araştırmalar kursları yer alacaktır.  Ayrıca hemşirelik bakım uygulamalarının sanal hasta, oyun tabanlı simülasyon, sanal gerçeklik ile öğretimine ilişkin doktora çalışmalarında geliştirilmiş araştırmaların sunulması planlanmaktadır.

Aynı zamanda farklı disiplinlerde alanında ulusal ve uluslararası saygın ve yetkinliğe sahip pek çok bilim insanının da hemşirelikle ilgili bilgi aktarımlarından yararlanma ve kendileri ile iletişim kurma fırsatı bulacağımızı umuyoruz.  Kongremiz sizlerin sözel ve poster bildirileri ile de zenginleşecektir. Sizleri kongremize davet eder, katılımınızı ve katkılarınızı bekler, Ekim 2024 tarihinde buluşmak dileğiyle sevgi ve saygılarımızı sunarız.

Prof Dr. Dilek Özden
Doç. Dr. Gülşah Gürol Arslan